„ODMRAŻANIE GOSPODARKI” – OTWARCIE RESTAURACJI 18/05/2020

Polski rząd szykuje sie do wprowadzenia trzeciego etapu tzw. „odmrażania gospodarki” i częściowego otwarcia lokali gastronomicznych w całej Polsce. Planowane jest umożliwienie działalności m.in restauracjom, barom i kawiarniom, ale pod warunkiem spełnienia 3 wymogów:

1. Aby przyjąć gości lokal musi zapewnić obsługe kelnerską. Jeżeli takiej obsługi nie posiada to działalność nie będzie mogła być prowadzona. Utrzymana zostanie możliwość przygotowywania posiłków do odbioru osobistego lub z dostawą do klienta.

2. Stoliki, przy których zasiądą goście będą musiały być oddalone od siebie o co najmniej 2 metry.

3. Dopuszczalne będzie przebywanie gości i konsumpcja posiłków wyłacznie w ogródkach zewnętrznych.

Jak na razie nie ma informacji, aby goście musieli posiadać rękawiczki i maseczki.

Restauracje, które nie posiadają ogródka lub nie spełniają któregokolwiek z wymogów nie będą mogły jeszcze przyjąć gości.

Rząd planuje rozwiązania, które zwiększą bezpieczeństwo również w takich obiektach. Szczegóły poznamy wkrótce.

Materiały publikowane na blogu mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane wyłącznie ze wskazaniem źródła informacji.

Przedsiębiorca, marketer, UX, grafik, projektant, blogger, kucharz, pizzaiolo. Mówi biegle po hiszpańsku i angielsku. Często nazywany „człowiekiem orkiestrą”. Ekspert od wielu lat związany z branżą HoReCa (Hotele Restauracje Catering). Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się z innymi. Doradza firmom takim jak: IKEA, KAUFLAND, BP i CINEMA CITY. Prywatnie – podróżnik, aktywista, liberał, miłośnik squasha oraz zapalony rowerzysta. Entuzjasta nowych technologii oraz nowoczesnego, ergonomicznego i funkcjonalnego designu. GASTROMARKETING.PL tel. +48 / 51 347 88 88 https://gastromarketing.pl ::: HORECA+ tel. +48 / 889 30 40 50 https://horecaplus.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *